O mne

Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bola daný, ako nájsť v sebe silu nie čo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba. (Usain Bolt)

Vzdelanie, kurzy, semináre

 • 1999 - 2003 Obchodná akadémia Ilava
 • 2002 Štátna skúška z kancelárskeho písania na stroji a hospodárskej korešpondencie
 • 2004 - 2007 Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave
 • 2007 - 2009 FF Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave
 • 2014 Kurz kreatívneho písania Feel Art Academy, Bratislava
 • 2016 Poradca pre výživu a suplementáciu (6-mesačný intenzívny kurz, Kurzy ATAC Česká republika)
 • 2016 Ako sa zbaviť závislosti na sladkom (Kurzy ATAC) 
 • 2021 Neisté a bojazlivé dieťa, Martina Vagáčová (webinár)
 • 2021 Črevný mikrobióm a celý črevný mozog, Radkin Honzák (prednáška Inspire Academy)
 • 2021 Sebadôvera - sebaistota - sebavedomie, Jiří Halda (webinár Inspire Academy)
 • 2021 Emocionálne dozrievanie a jeho kľúčové podmienky, Jiří Halda (webinár Inspire Academy)
 • 2022 Vplyv ranného detstva na vývin mozgu a správania, Martin Ján Stránsky (webinár Inspire Academy)
 • 2023 Sila podvedomej mysle (Nikola Bučková, Skillmea)
 • 2023 Reč tela základy (Klára Hošková, Skillmea)
 • 2023 Branding - budovanie úspešnej značky (Jakub Čech, Skillmea)

Výber z kníh, ktoré mi zmenili život 

 • Gabor Maté, Gordon Neufeld, Držte si své děti
 • Gabor Maté, Keď telo povie nie
 • Tomáš Hajzler, Dobrý život ve stínu konzumní spoločnosti
 • Gabor Maté, Mýtus normálnosti 
 • Janka Nováčková, Dobromila Nevolová, Respektovať a být respektován


Som plná radosti a vďaky, že som pred rokmi v sebe našla odvahu žiť podľa seba. Nie podľa očakávaní rodiny, priateľov či známych. Žiť v súlade so svojím vnútorným JA je jedným z kľúčov k šťastnému bytiu. K tomu, samozrejme, patrí aj práca, ktorá je pre človeka poslaním.

Ako sa to celé zomlelo? Kolegovia mi radili: "Neriskuj! Máš zamestnanie v rodnom meste a v stabilnej firme, pravidelný príjem... Vydržíš! Väčšina ľudí takto funguje." Lenže ja som to chcela inak! Túžila som po práci, ktorá by ma vnútorne napĺňala, mala pre mňa zmysel a priniesla mi viac ako "bežnú výplatu", bez ohľadu na podaný výkon.

Niekoľko rokov som sa venovala činnostiam na obchodnom úseku v stavebnej firme. Po absolvovaní externého štúdia na vysokej škole sa v mojom vnútri čoraz naliehavejšie ozývala túžba robiť niečo, čo bude nielen mojou prácou, ale aj poslaním. Dala som šancu tvorbe textov. Bez prípravy, bez akýchkoľvek skúseností. Inšpiroval ma blog mamičky, ktorá začala s písaním na materskej, a potom sa už do zamestnania nevrátila, pretože sa týmto spôsobom dokázala uživiť.

Počúvla som svoju intuíciu, dala dokopy dva články a poslala ich desiatkam redakcií. Dnes by som sa za ich obsah zrejme hanbila až po korienky vlasov. Odpovede však prišli a to hneď dve. Spočiatku som tvorila texty popri práci. Neskôr sa zo mňa stal redaktor na voľnej nohe. Z malých webov som sa postupne prepracovala do časopisov (Fit štýl, smeŽeny, Nový čas pre ženy...) a webových portálov (Plníelanu.sk, Dromedar.sk...). Skúsenosti som naberala praxou i absolvovaním kurzov kreatívneho písania.  

Keďže som sa v rámci redakčných textov venovala hlavne zdravému životnému štýlu, po určitom čase som cítila, že to chce zmenu. Prirodzene som presedlala na copywriting, pretože je o textoch z rôznych oblastí. Fascinuje ma rozmanitosť, ktorú so sebou prináša. Aj v tomto prípade som sa učila praxou, teda spoluprácou s odborníkmi z viacerých známych online marketingových agentúr (ContentFruiter, OnlineToro, Visibility, Mediatel, Seo-web...) a, samozrejme, prečítala niekoľko kníh zameraných na copywriting. 

Milujem to, čo robím. Zároveň si uvedomujem, že stále je čo zlepšovať. Neustále hľadám možnosti, ako to urobiť. Avšak hodnoty v mojom živote sú jasne nastavené. Na prvom mieste je zdravie a potom vzťahy s ľuďmi, ktorých mám rada.

Som presvedčená o tom, že ak chceme žiť svoj život naplno, musíme byť v spojení so svojom dušou, vnútorným hlasom, intuíciou, vlastným prameňom. Je jedno, ako si to nazveme. Bohužiaľ, to väčšine ľudí chýba, čo je dôsledok konzumu a nastavenia celého systému. 

Som vďačná za ľudí v mojom živote, ktorí sú pre mňa v tomto smere inšpiráciou, alebo sú "na ceste", podobne ako ja, a snažia sa žiť vedome. 

Jednou z úloh v našom živote je hľadať pravdu. Pravda je len jedna. Keby mal každý svoju pravdu, v tom prípade by pravda neexistovala. V tom mi, okrem iného, pomáhajú knihy, rozhovory a podcasty s výnimočnými ľuďmi. 

Milujem knihy odborníka na traumy Gabora Matého. Myslím si, že keby si aspoň jednu jeho knihu prečítal každý človek, svet by bol krajším miestom. Mám rada rozhovory s filozofkou a fenomenologičkou Annou Hogenovou. Je mi blízka vývojová teória kanadského vývojového psychológa Gordona Neufelda, ktorý tvrdí, že rodičia sú v živote detí dôležitejší ako rovesníci. Zmenu do môjho života priniesli aj knihy českej psychologičky Janky Nováčkovej, funkčného lekára Honzu Vojáčka, celostného lekára Jána Hnízdila či mikrobiologičky a odborníčky na výživu Ivany Stenzlovej, keďže aj výživa je stále mojou srdcovou záležitosťou. V tom, čo mi hovorí moja intuícia, ma utvrdzujú aj diela Robina Sharmu. Súzniem s tým, že ak sa chceme stať čo najlepšou verziou seba samého, musíme rovnako intenzívne pracovať na všetkých štyroch aspektoch nášho ja - mysli, srdci, tele (zdraví) a duši. 

Knihy sú potravou pre dušu. Prinášajú informácie, ktoré otvárajú nové obzory. 

Neraz dostávam otázku, ako sa stať dobrým copywriterom. Kľúčovou ingredienciou je láska k tomu, čo človek robí. Cítiť to aj v texte. Potom je to o drine, vlastnom osobnom rozvoji a vzdelávaní, pretože niet nad to, keď človek dokáže aj v copy útvaroch použiť informácie, ktoré môžu niekomu zmeniť život. Copywriting nie je len o SEO, ale mal by mať aj dušu.