O mne

Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bola daný, ako nájsť v sebe silu nie čo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba. (Usain Bolt)

Vzdelanie, kurzy, semináre

 • 1999 - 2003 Obchodná akadémia Ilava
 • 2002 Štátna skúška z kancelárskeho písania na stroji a hospodárskej korešpondencie
 • 2004 - 2007 Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave
 • 2007 - 2009 FF Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave
 • 2014 Kurz kreatívneho písania Feel Art Academy, Bratislava
 • 2016 Poradca pre výživu a suplementáciu (6-mesačný intenzívny kurz, Kurzy ATAC Česká republika)
 • 2016 Ako sa zbaviť závislosti na sladkom (Kurzy ATAC) 
 • 2021 Neisté a bojazlivé dieťa, Martina Vagáčová (webinár)
 • 2021 Črevný mikrobióm a celý črevný mozog, Radkin Honzák (prednáška Inspire Academy)
 • 2021 Sebadôvera - sebaistota - sebavedomie, Jiří Halda (webinár Inspire Academy)
 • 2021 Emocionálne dozrievanie a jeho kľúčové podmienky, Jiří Halda (webinár Inspire Academy)
 • 2022 Vplyv ranného detstva na vývin mozgu a správania, Martin Ján Stránsky (webinár Inspire Academy)
 • 2022 Začiatok MBA štúdia na Digitálnej univerzite v Bratislave

Som plná radosti a vďaky, že som pred rokmi v sebe našla odvahu žiť podľa seba. Nie podľa očakávaní rodiny, priateľov či známych. Žiť v súlade so svojím vnútorným JA je jedným z kľúčov k šťastnému bytiu. K tomu, samozrejme, patrí aj práca, ktorá je pre človeka poslaním.

Ako sa to celé zomlelo? Kolegovia mi radili: "Neriskuj! Máš zamestnanie v rodnom meste a v stabilnej firme, pravidelný príjem... Vydržíš! Väčšina ľudí takto funguje." Lenže ja som to chcela inak! Túžila som po práci, ktorá by ma vnútorne napĺňala, mala pre mňa zmysel a priniesla mi viac ako "bežnú výplatu", bez ohľadu na podaný výkon.

Niekoľko rokov som sa venovala činnostiam na obchodnom úseku v stavebnej firme. Po absolvovaní externého štúdia na vysokej škole sa v mojom vnútri čoraz naliehavejšie ozývala túžba robiť niečo, čo bude nielen mojou prácou, ale aj koníčkom. Dala som šancu tvorbe textov. Bez prípravy, bez akýchkoľvek skúseností. Inšpiroval ma blog mamičky, ktorá začala s písaním na materskej a potom sa už do zamestnania nevrátila, pretože sa týmto spôsobom dokázala uživiť.

Počúvla som svoju intuíciu, dala dokopy dva články a poslala ich desiatkam redakcií. Dnes by som sa za ich obsah zrejme hanbila až po korienky vlasov. Odpovede však prišli hneď dve. Spočiatku som tvorila texty popri práci. Neskôr sa zo mňa stal redaktor na voľnej nohe. Z malých webov som sa postupne prepracovala do časopisov (Fit štýl, smeŽeny, Nový čas pre ženy...) a webových portálov (Plníelanu.sk, Dromedar.sk, Cvicte.sk...). Skúsenosti som naberala praxou i absolvovaním kurzov kreatívneho písania.  

Keďže som sa v rámci redakčných textov venovala hlavne zdravému životnému štýlu, po určitom čase som cítila, že to chce zmenu. Prirodzene som presedlala na copywriting, pretože je o textoch z rôznych oblastí. Fascinuje ma rozmanitosť, ktorú so sebou prináša. Aj v tomto prípade som sa učila praxou, teda spoluprácou s odborníkmi z viacerých známych online marketingových agentúr a, samozrejme, prečítala niekoľko kníh zameraných na copywriting. 

Milujem to, čo robím. Zároveň si uvedomujem, že stále je čo zlepšovať. Rada by som si rozšírila obzory a nahliadla hlbšie aj do iných oblastí digitálneho marketingu. Aj preto aktuálne študujem digitálny marketing na Digitálnej univerzite. Mojím cieľom je úspešne ukončiť MBA štúdium.